Nejen kamerové systém stačí k bezpečnému zajištění domu, k tomu je potřeba mít dům zajištěn i elektronicky odpovídajícím bezpečnostním systémem.

 

Bezpečnostní systém se skládá z prvků pasivní a aktivní ochrany.

 

Aktivní ochrana jsou čidla neboli tzv. fotobuňky, záleží na volbě senzoru, zda bude čidlo reagovat jen na pohyb či na změny tepelného záření lidského těla, čidla mohou být klasicky napájena přes kabel či být bezdrátová, ale u bezdrátových vznikají vícenáklady v podobě baterií a snižuje to jejich spolehlivost z hlediska výdrže.

 

Aktivní čidla se mohou vyrábět i se zabudovanou mikrokamerou.

 

Pasivní ochranou myslíme čidla umístěná na oknech a dveřích. Tyto čidla monitorují otvírání a zavírání dveří, tzn. v případě uzamčeného objektu spustí poplach při otevření okna či dveří.

 

Aktivní a pasivní ochrana dává dohromady velice efektivní bezpečnostní systém, který ještě nezávisle napájen záložním zdrojem v případě výpadku elektrické sítě. Samozřejmostí je zasílání sms při narušení objektu, či dálkové odkódování/zakódování objektu přes mobil nebo napojení objektu na Pult centrální ochrany (PCO), který v případě poplachu může vyslat na místo sjednanou zásahovou službu, která prověří narušení objetku.

Zbraně - myslivost 511tactical.cz bullarmyshop.cz gunlex.cz
TOPlist

Partneři: